10 dni do Sunrise Festival 2019! Bądź z nami w Kołobrzegu i przeżyj przygodę życia!

Kto by pomyślał, że imieniny DJ'a Kris'a, które odbyły się 25 lipca 1999 roku przerodzą się w festiwal światowej skali. Wydarzenie stało się legendarną marką już wiele lat temu, ale dopiero tego roku Sunrise Festival czeka prawdziwa, totalna wręcz transformacja. Wyobraźcie sobie - z 2 hektarów dobrze kojarzonego wszystkim parkingu i amfiteatru przy ulicy Fredry, gdzie organizatorzy doskonale znali każdy szczegół, drzewo czy krawężnik do 8 hektarów - umówmy się - szczerego pola, czyli lotniska kołobrzeskiego osiedla Podczele. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że tegoroczna edycja Sunrise Festival to przede wszystkim ogromna inwestycja, co zresztą potwierdził Krzysztof Bartyzel w udzielanym kilka tygodni temu wywiadzie. "Dajcie nam 3 lata, a zobaczycie pełnię możliwości" - dowiedziałem się nieoficjalnie. 

Bilety: www.bilety.sunrisefestival.pl Organizatorzy dużo pieniędzy wydali na zabezpieczena terenu przed deszczem, dlatego ten mile widziany nie jest. Po raz pierwszy na polskim festiwalu muzyki EDM powstanie aż 5 ogromnych scen! Dlaczego ogromnych? 30-50 metrów szerokości to kolosy. Aby Sunrise Festival mógł konkurować z największymi, europejskimi gigantami musiałby zgromadzić aż 40.000 osób jednego dnia! Wydaje mi się, że wynik będzie realnie zbliżony do tej liczby.  Z drugiej jednak strony target ludzi interesujący się stricte muzyką elektroniczną w Polsce nie jest aż tak duży, jak nam się wydaje, aczkolwiek ciągle rośnie, głównie właśnie takim wydarzeniom. Zmiany dotyczą również słynnego "after party". Nie będzie takiej imprezy w niedzielę, natomiast będzie dostępna strefa Sunrise Cafe. Nowością jest również SunCity, czyli ogromne pole namiotowe. Właśnie dla osób, które nocować będą właśnie tam, w czwartek zorganizowany będzie oficjalny "before party". Organizatorzy zapowiadają ponadto wiele nowych atrakcji, których nigdy w Kołobrzegu nie było, także tym bardziej warto czekać na piątek, 19 lipca!

Szczerze? Ja sam ogromnie jestem ciekaw jak to wszystko wyjdzie w praktyce. Sunrise Festival odwiedziłem siedem razy, więc doskonale wiem, jak to wszystko wyglądało przy ul. Fredry. Nigdy nie zapomnę chwil, które tam przeżyłem i ludzi, kórych poznałem. To kawał wspaniałej historii i pewnie jak wielu z Was zastanawiam się co wydarzy się w nowej lokalizacji. Jestem wręcz pewien, że będzie to początek nowego rozdziału, który - biorąc pod uwagę ogromny teren oraz ambicje organizatorów - pozwoli na niesamowity rozwój festiwalu! 

Przeżyjmy wspólnie tę wspaniałą przygodę na nowo! Do zobaczenia za 10 dni w Kołobrzegu! 


____

Na pięciu potężnych scenach wystąpią między innymi The Chainsmokers, Armin van Buuren, Don Diablo, Paul van Dyk, Afrojack, Adam Beyer, Timmy Trumpet, Oliver Heldens, Headhunterz, Martin Solveig, Nervo, Jamie Jones, Fedde Le Grand, W&W, Noisecontrollers, Claptone, Tchami, Malaa, Alok, Booka Shade, Joris Voorn i Laidback Luke. Nie zabraknie też sporej reprezentacji polskiej sceny klubowej. Za konsoletą pojawią się między innymi rozchwytywany Gromee, DJ Kuba & Neitan, Kris, Dirty Rush & Gregor Es, Bartes, DUSS, Neevald i wielu innych.

Specjalnie dla fanów muzyki house sprowadzamy do Polski światowy projekt UNITED ANTS, który zagości w naszym kraju po raz pierwszy w historii. To prestiżowa marka powstała na Ibizie, czyli wyspie nierozerwalnie kojarzonej z najlepszymi klubowymi dźwiękami. Scena UNITED ANTS rozbrzmi w piątek 19 lipca. Zagrają tam między innymi Nic Fanciulli, Andrea Oliva, Solardo i Steve Lawler.

Na Sunrise Festivalu zadebiutuje też scena z muzyką hardstyle. Fani mocnych brzmień będą mogli bawić się przy swoich ulubionych dźwiękach w piątek 19 lipca. Na Silver Stage wystąpią największe gwiazdy gatunku: Headhunterz, Noisecontrollers, Zatox, Frontliner i Keltek. To będzie mocne uderzenie!

Tegoroczna edycja obfituje również w potężne debiuty! Po raz pierwszy w Polsce zagra amerykański duet The Chainsmokers, który bije rekordy popularności na całym świecie. Ich single notują miliardy odsłon w Internecie. Są zdobywcami prestiżowych nagród, między innymi Grammy. Na Sunrise Festivalu zadebiutuje też
Alok! Brazylijska gwiazda muzyki elektronicznej od lat jest w czołówce rankingu DJ Mag TOP100 DJs. Jego unikalny styl przyciąga miliony fanów.

To tylko mały przedsmak tego, co przygotowaliśmy dla uczestników Sunrise Festivalu. Oprócz potężnego składu artystów spodziewajcie się zapierającej dech w piersiach scenografii, oszałamiających pokazów pirotechnicznych, najwyższej jakości dźwięku, wysokiej klasy pola namiotowego SunCity z dostępem do stref sanitarnych, gastronomicznych, sportowych, wielu usług i atrakcji. Nowością
będzie między innymi Sunrise Cafe, czyli strefa chill-out na pobliskiej plaży. Ta edycja przejdzie do historii!


Sunrise Festival 2019 - lineup z podziałem na dni i sceny:

19 lipca (piątek):
RED STAGE:
- ADAM DE GREAT,
- ARMIN VAN BUUREN,
- FEDDE LE GRAND,
- MARLO,
- MELO.KIDS,
- RUBEN DE RONDE,
- W&W.

BLUE STAGE: 
- ALEX M.O.R.P.H,
- ARCTIC MOON,
- BEN NICKY,
- KHOMHA,
- NITROUS OXIDE,
- PAUL VAN DYK.

SILVER STAGE:
- FRONTLINER,
- HEADHUNTERZ,
- KELTEK,
- NOISECONTROLLERS,
- ZATOX.

ANTS STAGE:
- ANDREA OLIVA,
- DEEPLOMATIK,
- FRANCISCO ALLENDES B2B UNER,
- NIC FANCIULLI,
- SOLARDO,
- STEVE LAWLER.

HELDEEP STAGE:
- BARTES,
- DISCIPLES,
- EDX,
- MK,
- NEEVALD,
- NORA EN PURE,
- OLIVER HELDENS.


20 lipca (sobota):
RED STAGE: 
- AFROJACK,
- ALOK,
- BOUNCE INC.,
- DJ KUBA & NEITAN,
- DON DIABLO,
- NERVO.

BLUE STAGE: 
- COSMIC GATE,
- INDECENT NOISE,
- JORDAN SUCKLEY,
- MATT BUKOVSKI,
- OLIVER SMITH,
- PURPLE HAZE,
- ØRJAN NILSEN.

SILVER STAGE: 
- CLAPTONE,
- CRISTOPH,
- MATUSH,
- MILKWISH,
- RIVA STARR,
- TENSNAKE.

BLACK STAGE:
- ADAM BEYER B2B IDA ENGBERG,
- DAVE METZO,
- DUSS,
- JAMIE JONES,
- JORIS VOORN,
- NICOLE MOUDABER.

MARTIN SOLVEIG PRESENTS STAGE:
- CHRISS JAXX,
- GOLDEN FEATURES,
- LA FUENTE,
- LOUD LUXURY,
- MARTIN SOLVEIG, 
- MICHAEL CALFAN,
- MIQRO.


21 lipca (niedziela):
RED STAGE:
- DIRTY RUSH & GREGOR ES,
- GROMEE,
- JAY HARDWAY,
- KEANU SILVA,
- THE CHAINSMOKERS,
- TIMMY TRUMPET.

BLUE STAGE:
- 4 STRINGS,
- CJ STONE,
- DJ KRIS,
- GREGORY,
- MATYS,
- PERAN VAN DIJK.

WHITE STAGE:
- CHUCKIE,
- EMDI,
- LAIDBACK LUKE,
- MOGUAI,
- ROKO,
- WALLY LOPEZ.

BLACK STAGE:
- BOOKA SHADE,
- CHELINA MANUHUTU,
- EATS EVERYTHING,
- HEIDI,
- PYSH,
- TIGA,
- WEIKUM.

NO REDEMPTION STAGE:
- BROHUG,
- IBRANOVSKI,
- INDOX,
- MERCER,
- TCHAMI X MALAA,

3624

Zdjęć

27

Filmów

61

Wiadomości

18

Imprez