Jest decyzja dotycząca otwarcia klubów i koncertów! Czy wkrótce potańczymy?

Koronawirus odwrócił nasze życie o 180 stopni, ale świat powoli wstaje na nogi. Wiele branż działa już pełną parą, ale ta, która nas najbadziej interesuje, czyli ta eventowa została totalnie pominięta, o czym od wielu tygodniu piszą media, często sami artyści, ale również my - ekipa 4Clubbers.pl. W tym miejscu pragniemy wspomnieć, że to nie jest sytuacja patowa jedynie dla nas - klubowiczów, ale dla setek tysięcy osób, które żyją z pracy w tej branży. Mamy jednak najnowsze informacje rządowe, które pochodzą ze strony gov.pl. Nie wiemy jeszcze jak w praktyce wyglądać będą wydarzenia organizowane na nowych zasadach, dlatego musimy nieco poczekać na weryfikację poniższych danych, aczkolwiek jest światełko w tunelu, że już wkrótce spotkamy się! Spotkamy się w miejscach, które kochamy - festiwalach, eventach i klubach! Mocno wierzymy, że już wkrótce potańczymy!


Do dyskusji zapraszamy w naszej grupie: 4Clubbers.pl - muzyka festiwale informacje bilety EDM

_______________

Wydarzenia artystyczne i rozrywkowe – z publicznością i z dystansem

14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na Stadionie Narodowym w Warszawie, 13 500 – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 19.06.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 20 czerwca prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki może być organizowane w pomieszczeniach, w tym w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych oraz na otwartym powietrzu - w amfiteatrach i muszlach koncertowych, a także na otwartych i półotwartych obiektach sportowych.

Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Zasady dystansu społecznego dla wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych:

1. kina, teatry, sale koncertowe, kluby muzyczne, hale widowiskowo-sportowe, amfiteatry i muszle koncertowe:

• udostępnienie do 50% liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. „szachownicę”);
• konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia;

2. obiekty sportowe na wolnym powietrzu, w tym stadiony (otwarte lub półotwarte, z miejscami siedzącymi lub bez):

• udostępnienie do 25% liczby miejsc na widowni – uczestnicy zajmują co czwarte miejsce, w rzędach naprzemiennie;
• w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy zachować odległość 2 m pomiędzy widzami;
• konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia;

3. otwarta przestrzeń (imprezy plenerowe) – od 17 lipca br.

• zapewnienie co najmniej 5 m² na osobę;
• obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;
• wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu;
• konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;
• wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami);

Źródło: Rozporządzenie Rady Ministrów z 19.06.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:

3624

Zdjęć

27

Filmów

63

Wiadomości

18

Imprez