Sunrise Festival 2019 odbędzie się na lotnisku w Podczelu! Prezydent zdecydowała!

Sunrise Festival to marka z pewnością znana wszystkim miłośnikom muzyki elektronicznej w Polsce, ale nie tylko. Tegoroczna edycja była ostatnią, która odbyła się w legendarnym już miejscu, czyli amfiteatrze przy ul. Fredry. Wszyscy od dawna zastanawiają się, gdzie odbędzie się kolejna edycja. Organizatorzy mieli poinformować o tym fakcie już we wrześniu, jednakże widocznie nie zamknęli wszystkich spraw związanych z przyszłą lokalizacją. Najbardziej prawdopodobną z nich wydaje się być lotnisko w Podczelu, koło Kołobrzegu. Od wielu tygodni trwają rozmowy na ten temat zarówno z władzami Kołobrzega, Ustronia Morskiego, jak i radnymi czy mieszkańcami osiedla. Ci ostatni sprawiali najwięcej problemu. Dziś, 7 grudnia prezydent Kołobrzegu wydała zgodę na organizację Sunrise Fesival na terenie dawnego lotniska w Podczelu.

Dołącz do największej grupy w Polsce związanej z muzyką elektroniczną i festiwalami! Dołącz już teraz do nas!

DOŁĄCZ ➡️ 4Clubbers.pl ✅ - muzyka, informacje, bilety, festiwale, EDM! ⬅️ KLIKNIJ! 

"Prezydent Kołobrzegu pani Anna Mieczkowska wydała zgodę organizatorowi Sunrise Festival na realizację tego wydarzenia w 2019 roku na terenie dawnego lotniska w Podczelu." - informuje rzecznik Urzędu Miasta, Michał Kujaczyński. "Umowa dotycząca oddania w dzierżawę terenów dawnego lotniska na organizację festiwalu zostanie uzgodniona i podpisana do końca grudnia 2018 roku. W założeniu okres trwania umowy ma obejmować czas potrzebny na przygotowanie, realizację i zakończenie wydarzenia."

Po przyszłorocznej edycji festiwalu zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza i zostaną podjęte decyzje co do organizacji Sunrise Festival w przyszłych latach. Warto dodać, iż organizatorzy starali się o dzierżawę nowego terenu przez 3 lata, a mieszkańcy osiedla chcieli przeprowadzić w tej sprawie referendum, więc prezydent zgadzając się na roczną organizację festiwalu w Podczelu w pewien sposób osiągnęła kompromis.

Cóż, żal świetnego miejsca, czyli amfiteatru. Klimat, ludzie i historia na stałe pozostały w sercu, ale czas na nowe i miejmy nadzieję, że to nowe pozwoli organizatorom rozwinąć skrzydła i dopracowywać swoje "dziecko" w najlepsze. Do zobaczenia w Podczelu kochanI! 

3624

Zdjęć

27

Filmów

48

Wiadomości

18

Imprez