Ultra Music Festival odbędzie się na wyspie Virginia Key! Czas na nowy rozdział! [OŚWIADCZENIE]

Wszyscy fani muzyki elektronicznej z pewnością znają Ultra Music Festival. Jeśli powiem, że to "matka" wszystkich eventów nikt pretensji do mnie mieć nie będzie. Pierwsza edycja giganta odbyła się w 1999 oraz 2000 roku, następnie UMF przeniesiono do Bayfront Park, gdzie osiedlił się do 2005 roku, później Bicentennial Park do 2011 roku, a od 2012, aż do minionej edycji potęga z Miami odbywała się ponownie na Bayfront Park. Jednak wszystko zmieniło się we wrześniu, kiedy to organizatorzy zostali zmuszeni do poszukiwania nowego miejsca dla Ultra Music Festival. Trwająca od września walka z czasem zakończyła się powodzeniem wczoraj. Oficjalnie ogłoszono nowe miejsce dla UMF - będzie nią wyspa Virginia Sky, znajdująca się bardzo blisko Bayfront Park. 


Wczorajsza dyskusja trwała ponad 3 godziny i była bardzo burzliwa dzięki zwolennikom, jak i przeciwnikom festiwalu. Ultra będzie musiało zapłacić 2 miliony dolarów za możliwość organizacji festiwalu, a ponadto zapewnić transport lądowy oraz wodny na wyspę. Spowodowane jest to obawą mieszkańców Key Biscayne, którzy obawiają się o paraliż komunikacyjny. 

Tak więc Ultra Music Festival odbędzie się w dniach 29-31 marca w nowej lokalizacji, a poniżej przeczytacie oficjalne oświadczenie organizatorów. 

“Z radością ogłaszamy, że władze Miami zgodziły się na transakcję przeniesienia Ultra Music Festival do pięknego i historycznego Virginia Key. Nowe miejsce pozwoli festiwalowi ewoluować, ostatecznie tworząc przyjemniejsze wrażenia dla wszystkich uczestników festiwalu. Z niecierpliwością czekamy na długoterminową i wzajemnie korzystną relację z naszymi partnerami w Miami i Historic Virginia Key Beach Park, podkreślając, że Ultra pozostaje w Miami.

Nowy obiekt pozwoli na wydłużenie imprezy do godziny 2:00 i zapewni festiwalowi większą frekwencję. Uczestnicy będą mieli znacznie więcej miejsca w porównaniu do poprzedniej lokalizacji, Bayfront Park. Fani będą również uczestniczyć w występach zarówno w Historic Virginia Key Beach Park, jak i Miami Marine Stadium Flex Park.

Ze względu na kulturowe i historyczne znaczenie Historic Virginia Key Beach Park i biorąc pod uwagę wyjątkowe aspekty środowiskowe związane z tym miejscem, Ultra Music Festival zamierza podjąć niezwykle wielką staranność w procesie przygotowania festiwalu i przywrócenia miejsca do normy po nim.

Dodatkowo partnerstwo przewiduje kwotę około 20 milionów dolarów, która została przeznaczona na budowę pierwszego Muzeum Afroamerykańskiego w hrabstwie Miami-Dade.

Ultra Music Festival czeka na gości z ponad 100 krajów, aby zamknąć Miami Music Week w dniach 29-31 marca 2019 roku.”

Tłumaczenie: Patryk Wojtanowicz. 


3624

Zdjęć

27

Filmów

50

Wiadomości

18

Imprez